Ozdoby Dekoracje na Boże Narodzenie 2024 - Ozdoby świąteczne 2024 Wielkanoc - Stroiki bożonarodzeniowe 2024 - zrób to sam DIY - Sklep Florystyczny Hurtownia - Kwiaty sztuczne - Ozdoby wiosenne 2024

RUSTYKALNY styl ( znalezione produkty: 381 )

Widok:
12

Styl rustykalny w kompozycjach florystycznych to harmonijne połączenie naturalnych elementów z prostotą i sielskim urokiem wiejskiego życia. Oto kilka cech charakterystycznych tego stylu:

  1. Naturalne Materiały: Styl rustykalny opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno, gałęzie, wiklina, słoma, kamienie czy suszone rośliny.

  2. Proste Formy: Kompozycje w stylu rustykalnym są zazwyczaj proste i niezobowiązujące, często oparte na asymetrii i swobodnym ułożeniu elementów.

  3. Kolorystyka Ziemi: Dominującymi kolorami w tym stylu są odcienie zieleni, brązu, beżu, szarości, a także naturalne barwy roślin i kwiatów.

  4. Motywy Kwiatowe: Kwiaty o delikatnych, wiejskich kształtach i rustykalnym uroku są charakterystycznym elementem kompozycji. Często są to kwiaty polne, dzikie kwiaty łąkowe czy romantyczne róże.

  5. Surowość i Niedoskonałość: W stylu rustykalnym akceptuje się pewną surowość i niedoskonałość. Elementy kompozycji mogą wyglądać jak znalezione w naturze, nieprzetworzone czy niestarannie ułożone.

  6. Dodatki Vintage: Czasem do kompozycji dodaje się elementy vintage, takie jak stare doniczki, kosze, słoiki czy ozdobne sznurki.

  7. Atmosfera Wiejska: Kompozycje rustykalne tworzą przytulną i ciepłą atmosferę wiejskiego domu. Mają one oddać sielski urok i spokój wiejskiego życia.

  8. Sezonowość: W kompozycjach rustykalnych często wykorzystuje się sezonowe elementy, takie jak gałązki zimozielonych roślin zimą, kwiaty łąkowe latem czy dynie jesienią.

  9. Ręczna Praca: W stylu rustykalnym cenione są prace wykonane ręcznie, które dodają kompozycjom autentyczności i osobistego charakteru.

Zastosowanie tych elementów pozwoli stworzyć kompozycje florystyczne w stylu rustykalnym, które emanują ciepłem, sielankowym urokiem i naturalnym pięknem wiejskiej natury.

Dekoracje i ozdoby na Boże Narodzenie

pixelpixel